MUTLU MÜVEKKİL

0
300
Görüntülenme

Bir avukat olarak bizler, müvekkillerin hukuki sorunlarını çözerken aynı zamanda onların memnuniyetini kazanmak için yapmamız gerekenler…

MÜVEKKİLİ DİNLEYİN.

Bu husus sadece iş yerinde müvekkiller için değil sosyal hayatımızda da iletişime geçtiğimiz tüm insanları mutlu eden bir husustur. Müvekkili sağlıklı bir şekilde dinlediğimiz takdirde doğru soruları sorarak müvekkilin gerçek sorunlarını anlayıp ona güven verebiliriz.

ULAŞILABİLİR OLMAK.

İnsanlar avukatlarına her aradıklarında ulaşmak ister. Tabi ki bu durum avukatlar için her zaman mümkün değildir. Duruşmada ya da başka bir görüşmemiz olabilirsiniz. Müvekkilinizin size ulaşamadığı bu gibi durumlarda onlara bir mesaj atıp kısa bir zaman sonra kendilerine dönüş yaptığınız taktirde müvekkillerin memnuniyetini sağlamış olursunuz.

İLETİŞİMİ KESMEMEK.

Anket yapsak müvekkillerin en çok rahatsız olduğu bir durum bu çıkar bence. Bazı meslektaşlarımız vekaleti aldıktan sonra müvekkilin telefonunu açmamayı adet edinmeleri avukatlık mesleğini, maalesef dışarıdaki insanların gözünde küçültmekte.

Avukatın dosyadaki gelişmeleri müvekkiline onun anlayacağı şekilde anlatması gerekiyor. Bunun için avukatın müvekkil ile yüz yüze görüşmek mümkün olmasa bile telefon, sms gibi yollarla müvekkili bilgilendirmek müvekkilin mutlu olmasını sağlayan bir başka önemli unsurdur. Fakat bu bilgilendirmeyi yapmak için müvekkille uzun saatler konuşsanız bile aranızdaki mesafeyi korumalısınız. Samimiyetle konuşun ama müvekkillere saygıda kusur etmeyin.

İŞİ ZAMANINDA TESLİM ETMEK.

Müvekkiliniz sizden söz verdiğiniz işi ne kadar yoğun olursanız olun söz verdiğiniz zamanda tamamlamanızı isteyecektir. Bu müvekkilinizin en doğal hakkıdır. Müvekkil memnuniyeti ve güveni sağlamak istiyorsanız en başından itibaren işlerinizi söz verdiğiniz tarihte bitirip teslim etmelisiniz.

HESAPLARI DÜZGÜN TUTUN

Müvekkilinizle başladığınız hukuki ilişkisinde yapılacak masrafları, ödenmesi gereken harçları önceden belirtin ve yaptığınız harcamaları müvekkil istediği takdirde belgeleriyle beraber ona iletin bu şekilde müvekkilin gözünde güvenilirliğinizi artacaktır.

ÖZENDİĞİM TİPLER

  • 3 saatlik uykuyla günü bitirebilen tipler,
  • Sabah beşte kalkıp güne hazırlanan tipler,
  • Onca kavgadan, laftan sonra bile hiçbir şey olmamış gibi konuşabilen vurdum duymaz tipler,
  • Girdiği ortamda anında kaynaşıveren tipler.

Yorum Yap - Sende Fikrini Beyan Et :)

YORUM:
Adın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.