İzlemeye Değer En iyi 10 Netflix Dizisi

0
947
Görüntülenme
Photo by Pascal Le Segretain/Getty Images

Günümüzde ülkemizde online film ve dizi izleme oranı gittikçe artıyor. Eskiden bir dizinin yeni bölümünü izleyebilmek için bir hafta beklemek gerekirken artık art arda bir sezonu istediğimiz cihazdan istediğimiz an izleyebiliyoruz. Bu talepten en büyük paydayı ise tabii ki bu alanın en büyüğü olan Netflix alıyor. Hem kendi içerikleriyle hem de arşivinde bulunan çoğu popüler dizi ve filmle istediğimiz içeriğe istediğimiz an erişebilmemizi sağlıyor. Bu yazıda ise size izlemeye değer en iyi 10 Netflix dizisini derledik.

Black Mirror

Günümüzün en popüler dizilerinden biri olan Black Mirror, İngiliz Channel 4 kanalında başladığı yayın hayatına Netflix’de devam ediyor. Her bölümünde farklı karakterlere ve hikayelere yer veren dizi, Teknolojinin hayatımızdaki yerine ve nasıl bir etki bırakabileceğine biraz karamsar bir bakış açısıyla bakıyor. Kısa sürede popüler kültürün bir parçası haline gelen dizi, her bölümde üzerimizde ayrı bir etki bırakıyor.

Stranger Things

Bilim kurgu ve korku türlerini bir arayan getiren Stranger Things, Netflix’in en başarılı orijinal içeriklerinden biri. 1983 yılında Hawkins adlı bir kasabada geçen dizi, evine dönüş yolunda Upside Down adlı bir boyuta geçen Will Byers adlı bir çocuğun Kasaba halkı tarafından aranması olayını anlatıyor. Bu süreçte Will’in yakın arkadaşları ve ailesi, bir hükümet komplosunu ortaya çıkarıyor. 2.sezonu bulunduğumuz sene içerisinde çıkan dizinin 3.sezonu 2019 yazında yayınlanacak.

13 Reasons Why

Bir gençlik draması olan 13 Reasons Why, Netflix’in 2017 yılında sunduğu en başarılı içeriklerinden. Hannah Baker adlı bir genç kızın intihar etmeden önce intihar sebeplerini bir kasede kayıt edip bu süreçte etkisi olan insanlara dinlemeleri için göndermesiyle başlıyor. Selena Gomez’in yapımcıları arasında yer aldığı dizi, tecavüz ve intihar konularında gençleri bilgilendirmek istiyor. Dizi aynı zamanda Altın Küre adaylığına sahip. 2.sezonu yeni yayınlanan dizi, 3.sezonuyla devam edecek. 

Ozark

Marty Byrde mükemmel bir hayat yaşamaktadır ta ki Meksika karteline borçlanıncaya kadar. Hayatta kalabilmek için ailesiyle Ozark adlı kasabaya taşınan Marty, burada yavaş yavaş suç dünyasının bir parçası haline gelir. İlk sezonu çok başarılı bulunan dizi 2.sezonuyla yakında devam edecek.

House of Cards

Netflix’in ilk ve en popüler dizisi olan House of Cards’ın baş rolünde Oscar ödüllü Kevin Spacey var. Hırslı bir politikacı olan Francis Underwood’un Amerikan başkanlığına giden yolda rüşvet ve şantaj gibi yollara başvurarak yükselişi konu alınmaktadır. 5 sezonu yayınlanmış olan dizi, 6.sezonuyla final yapacaktır.

The Crown

En uzun süreli görev yapan İngiliz Kraliçesi olan 2. Elizabeth’in hayatını anlatan dizi, ilk sezonunda tahta çıkmadan önceki dönemden başlayıp tahttaki ilk yıllarını anlatmaktadır. İlerleyen sezonlarda ileriki zamanlarını anlatacak olan dizinin ilk iki sezonunda başrolde Claire Foy oynamaktadır. Altın küre ödülüne sahip olan dizi, aynı zamanda en yüksek Imdb puanına sahip olan Netflix dizilerinden biri.

Mindhunter

Netflix’in suç ve psikoloji alanlarını başarılı bir şekilde bir araya getirdiği dizi gerçek hikayeler üzerinden şekillenmiş. Başrolde iki FBI ajanının oynadığı dizi kitaptan uyarlama.

Sense8

Matrix üçlemesiye tanıdığımız Wachowski kardeşler bu sefer alışılmışın dışında bir dizi projesiyle karşımıza çıkıyorlar. Netflix’in ilk bilim kurgu dizisi olan Sense8, dünyanın etrafındaki farklı şehirlerden insanların zihinsel bir bağ ile bağlanıp birbirlerini etkilemeleriyle başlıyor. Büyük bir başarı sağlamış olanmasına rağmen dizi, yapım maliyetlerinin yüksek olmasından dolayı 2.sezonundan sonra iptal edildi.

The Defenders

Marvel karakterlerini konu alan dizi, Avengers filmindeki gibi farklı Marvel karakterlerini bir araya getiriyor. Marvel Cinematic Universe’un Netflix kanadındaki Marvel karakterlerini bir araya getiren ilk dizidir. Daradevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist’ten oluşan ekip, New York’da suçlulara karşı savaşıyor. Ekipteki her üye aynı zamanda kendi dizilerine de sahip.

Narcos

Dizide uyuşturucu kaçakçılığı yapan Pablo Escobar’ın hayatı anlatılıyor. Medeline’de küçük işler yaparak başlayan daha sonra uyuşturucu işine giren Pablo’nun hayatının uyuşturucudan sonra nasıl değiştiği, nasıl FBI’ın radarına girip yakalanmaya çalışıldığı anlatılıyor. 4.sezonu yayınlanan dizi başarısını gittikçe arttırarak devam ediyor.

Yorum Yap - Sende Fikrini Beyan Et :)

YORUM:
Adın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.