İngilizce Öğrenelim. Ama Nasıl?

0
605
Görüntülenme

Selamunaleykum
Dostlar uzun yıllardır bir çarpışıklık içerisindeyiz. Ne olduğumuzu tanımlayamıyoruz. Tanımlayamadığımız bir benlik üzerine birşeyler de inşaa edemiyoruz. Bunu inşaa etsek bile 80 milyon farklı inşaat ortaya çıkıyor. Gönül coğrafyamıza kuş bakışı bakma imkanı olsa bu karmaşıklık daha belli olur. Bir camiinin tarihini bileninden dinlerken ” Yapılar o dönemi açık bir şekilde yansıtırlar.” demişti. Nitekim 21. Yuzyil da yapılarımızın bu garip hali gönüllerimizin betona dökülmüş hali oluyor . Bu gariplikler arasında amaan canım abartma diyebileceğiniz bir gariplige değineceğim.

Bu gariplik artik adeta kültürümüz haline gelen ingilizce öğrenme sevdası ve bunun yanında yok olan İslamı öğrenme sevdası .Çanakkale’ de dedelerimizi sehit eden, İslam düşmanı , bizleri her manada bölen parçalayan İngilterenin dilini (ingilizce) öğrenmek için çırpınmak, paralar yatırmak övülen teşvik edilen birşey iken ; elimizde görülen en ufak dini bir kitaba aman oğlum dikkat et kafanı kullan bunları pek dinleme denmesi fetonun ve bilhassa şeytanın durmadığını gösterir. Lakin bizim cevabımız peşindir.

وَمَكَرُوا وَمَكَرَ اللّٰهُۜ وَاللّٰهُ خَيْرُ الْمَاكِر۪ينَ۟

Onlar tuzak kurdular. Allah da tuzak kurdu. Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır. (Ali imran 54)

Burada bir yanlış anlamaya da engel olalım. İngilizce öğrenmeyin demiyorum tabiki. Öğrenelim fakat Ingiltere kültürünü benimsemeyelim. Yabancı dizilerde gördüğümüz gibi yaşadığımızı artık farkedelim. Katil bir devlet olduklarını ve bize düşman olduklarını unutmayalım. Öğrendiğimiz dillerde niyetimiz düzgün olsun. Bir amacımız gayemiz olsun. Ölümün kol gezdiği ahirete açılacak bu hayatta gayemizin ne olması gerektiği ise açıktır. Ayrıca ingilizce öğrenmek için bile bir bilene ihtiyaç varken , İslam için kafamızın yetmeyeceğini bilenlere sormamız gerektiğini aklımızdan çıkarmayalım.

Peki ya bu kadim düşmanınız şeytan nasıl bizim İslam öğrenmemize engel oluyor. Öncelikle bilelim ki bu katıl devletler katıl projeler şeytanın kuklalarıdır. Kendini saklama çabalarıdır . Amerika gibi bir ülkeyi gözümüzde büyütmemek gerek , nice imparatorluklar yıkıldı. Ve belki de 20 sene sonra Amerika dan bahsetmeyeceğiz bile. Bizanstan bahsetmediğimiz gibi. Şeytanın hilelerine gelince ;
Şeytan tarafından Allahın dinine ulaşan yollarda kafalara taşlar konuluyor. İslam bilhassa 2 yolla müslümanlardan uzaklaştırılıyor.

1) İslam kolaydır diyip ibadetleri İslamda olmayan bir şekilde kısaltma, içini boşaltma, tehir ettirme suretiyle tahrif ediliyor . Bereketsiz hale getirip huşusuzlaştırılıyor. Tadını alamadığımız bir ibadetten de uzak kalıyoruz bir süre sonra.

2) İslam zor bir dindir birçok şey ister siz gençliğinizi yaşayın diyip heva ve hevesi besliyorlar. Beslenen heva büyüyünce yıkılamaz hale getirilmeye çalışılıyor. Artık benden geçti diyip ibadetlerden bir de bu suretle uzak hale geliniyor.

İslam fıtrat dinidir dostlar, ikisi de değildir. Bir insanın genlerinde zaten vardır. Sonradan bizim genlerimiz bazı şeylerle kandırılıp mutasyona uğruyor. Bu mutasyondan sonra bildiğimiz ingilizce de tabiki bir ise yaramıyor, bize aman oğlum uzak dur diyenler de ortada görünmüyor. Zaten görünse de Allah , falan kişi yüzünden böyle oldu bahanesini kabul etmiyor.

Şimdiden diyorum Allahın dinini , İslamı , Efendimizin (sav) yolunu öğrenelim , öğrenme kafanı kullan diyenlere karşı kafamızı kullanalım. Fetö , DAEŞ gibi projelere kızıp da Kuran ve Sünnetten ayrılmayalım . Çünkü ölüm diye bir gerçek var , ahirette cennete girmek için ise geçerli tek bilet var , o bilet de inşaAllah Allahın yolunda olduğumuz zaman bize verilecek.

ingilizce öğrenme teknikleri,ingilizce öğrenme videoları,ingilizce öğrenmek istiyorum,ingilizce öğrenme programı,kolay ingilizce öğrenme videoları,internetten ingilizce öğrenmek istiyorum,ingilizce öğreniyorum,adım adım ingilizce öğren,evde ingilizce nasıl öğrenilir,ingilizce nasıl öğrenilir uzmantv,ingilizce nasıl öğrenilir youtube,ingilizce nasıl öğrenilir ekşi,ingilizce nasıl öğrenilir ipuçları,10 günde ingilizce nasıl öğrenilir,ingilizce nasıl öğrenilir tavsiye kaynaklar forum,akademik ingilizce nasıl öğrenilir

Yorum Yap - Sende Fikrini Beyan Et :)

YORUM:
Adın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.